20 April, 2021

 Diyet Hapı ve Egzersiz ile Kilo Kaybı – Obezite için Mükemmel Çözüm

Çoğu diyet hapı, diyet ve egzersiz yapmadan bile kilo vermenize yardımcı olduğunu iddia ediyor. Her şey gerçek olamayacak kadar iyi ve muhtemelen öyle. Raporlara göre, kilo kaybına giden en iyi yol diyet hapı ve egzersizdir. Özellikle diyet hapları almak, özellikle obezite veya morbid obezite hastasıysanız yeterli değildir.

Diyet hapları

“Hızlı yağ yak!” Reklamlarını görmüş olabilirsiniz. ve mahalle eczanenizden bir diyet hapı almak için ayartınız. Kendinizi suçlamayın – bir diyet hapı satın almak kesinlikle iyi bir fikir gibi görünüyor, özellikle de birkaç geleneksel kilo verme diyetini başarılı olmadan denediyseniz. Ancak diyet hapları kilo kaybına mükemmel bir çözüm değildir. Daha kötüsü, yanlış kullanılırsa sağlığınız için muhtemelen tehlikeli olabilirler.

Etkili mi?

Araştırmalar, diyet hapı ve egzersizle kilo kaybının daha kolay olabileceğini göstermiştir. Yeni araştırmalara göre, diyet hapları, diyet ve egzersiz zor çalışmaları ile birlikte çok daha iyi çalışıyor.

Ulusal Sağlık Enstitüleri, bunun özellikle obezite sorunu olanlar için geçerli olduğunu söylüyor. Sadece bir diyet hapı almak kilo kaybı sorunlarınızı çözemez. Ancak egzersiz ve diyet ile yolunuza devam ediyorsunuz.

Deney

NIH, bir grup obez kişiyi denedi, Meridia diyet ilacını almasını sağladı ve onları 1500 kalorilik katı bir diyete ve bir egzersiz programına kaydettirdi. Sonuçlar, bu insanların 27 kilo kadar düştüğünü, sadece diyet ve egzersiz ile bunun neredeyse iki katı olduğunu gösteriyor.

Sadece reçeteli hapları al

Diyet hapı ve egzersiz ile kilo vermeyi düşünüyorsanız, aldığınız diyet hapının ABD FDA tarafından onaylandığından emin olun. Onaylanan bazı haplar arasında orlistat, rimonabant ve meridia bulunur. Diyet hapı ve egzersiz ile kilo kaybı, sağlıklı bir vücut elde etmek için mükemmel ortaklardır.

One Ping

  1. Pingback:  Obezite İçin Sorumlu ve Önleyici Tedbirler – Obezite Günlükleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir