20 April, 2021

 Yetişkinler İçin En İyi Tren Setleri Hangileridir?

Yetişkinler için en iyi tren setlerinin hangileri olduğunu bilmek ister misiniz?

Bazı insanlar oyuncakların sadece çocuklar için olduğuna inanmasına rağmen, gerçek şu ki birçok yetişkin tren setlerini çok çekici buluyor.

Tarih, marangozluk, resim, mühendislik ve çok daha fazlası gibi pek çok disiplinde size çok şey öğreten çok tatmin edici bir hobidir.

Ayrıca, bir model tren setini bir araya getirmeyi ve tüm çan ve ıslıklarla donatmayı bitirdiğinizde, tüm arkadaşlarınız ve aileniz için sergilenecek muhteşem bir gösteri parçası.

Lionel, Bachmann, MTH trenleri ve daha fazlasını içeren yetişkinler için çeşitli tren setleri vardır.

Yeni başlayan biriyseniz, yeni başlayanlar için gitmek en iyisi olabilir. sadece suları test etmek ve bunun gerçekten bir tutku mu yoksa sadece geçici bir aşama mı olduğunu anlamak için seçenekler.

Biraz araştırma yapmak, model tren hobisi ile ilgili tüm özellikleri daha iyi değerlendirmenize ve size sunulan çeşitli oyuncak ve aksesuarlarla ilgili fikir vermenize yardımcı olacaktır.

Diğer bazı hobiler gibi, bu da başlamak için zaman ve para gerektirir.

Seti ve onunla birlikte gelen tüm aksesuarları satın almanız gerekir. Bu, hobiye olan bağlılığınızdan çok emin değilseniz, setlere savrulmamanın kesin sebebidir.

Yetişkinler dizel model tren setlerini tercih etme eğilimindedir. Dizel trenler aslında dizel işlemlerinde değil elektrik kullanırlar. Ancak tasarımları gerçek dizel lokomotiflere benzetildi. Fiyatlar farklı ama her bütçeye uygun bir şeyler var.

Sadece fiyat değil, aynı zamanda boyut da önemlidir. Boyutlar harf ve sayı ile gösterilir. Örneğin, HO ölçeği (1:87), N ölçeği (1: 160) ve G ölçeği (1: 22.5). Yeni başlayanlar genellikle HO ölçekli tren setleri ile başlar.

Yeni demiryolu seti modellerinin çoğunda dijital komut kontrolü (DCC) vardır, bu da aynı hat üzerinde birden fazla lokomotifin ayrı ayrı kontrol edilebileceği anlamına gelir.

Geçmişte, tren setlerinin bir kontrolörlü sadece bir güç paketi vardı. Kontrolör, lokomotifin yönünü ve hızını kontrol edecek olan parçaya voltaj beslemesini güçlendirdi. Örneğin, aynı piste iki lokomotif koyarsanız, aynı yönde ve aynı hızda hareket edebilirler.

DCC, piste sabit bir voltaj vermenizi sağlar ve elektronikler hangi lokomotifin hangi hızda ve yönde hareket edeceğine karar verir. Bu, demiryolunuzu genişletmek için size daha fazla seçenek sunacak ve aynı zamanda daha eğlenceli hale getirecektir.

Bazen bunun ağırlığına göre belirlenebilen kaliteli bir lokomotif aramalısınız. En kaliteli lokomotifler ağır ve sağlam olma eğilimindedir. Kaliteli bir lokomotifin diğer özellikleri, tekerleklerin yapıldığı malzemedir. Çelik jantlar motora giden gücü iletir, böylece daha fazla çelik jant, gücün iletkenliğini artırır.

Muhtemelen anlayabileceğiniz gibi, yetişkinler için en iyi tren setlerini seçerken birkaç husus vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir