20 April, 2021

 Yaygın Yeme Bozuklukları

Ulusal Ruh Sağlığı Enstitüsü’nün tahminlerine göre, kız ve kadınların% 5 ila 10’u ve bir milyon erkek ve erkek yeme bozukluklarından muzdarip. Yeme bozuklukları genç kadınlar arasında daha yaygın olmasına rağmen, yaşlı kadınlar ve birçok erkek etkilenir.

Bu yeme bozukluklarına rağmen, bu listede anoreksiya nervoza ve bulimiya nervoza, tıkınırcasına yeme oranları çok yüksektir. Genç kadınların% 15’inin yemeğe karşı sağlıksız tutum ve davranışlara sahip olduğuna inanılmaktadır.

Yeme bozukluğunun bir hastalık olduğu unutulmamalıdır. Yeme bozukluklarına çeşitli duygusal faktörler ve etkiler neden olur. Hasta ve ailesi üzerinde derin bir etkisi vardır. Yeme bozuklukları neredeyse her zaman düşük benlik saygısının bir işaretidir.

Diyet, sağlıklı bir şekilde kilo vermekle ilgilidir. Yeme bozuklukları ise olumsuz dikkat yoluyla başkalarından onay ve kabul almakla ilgilidir. Yeme bozukluğu olan birçok kişi, çok fazla kilo verene kadar hayatlarının iyi olmayacağını düşünür. Görünüşleri üzerinde saatlerce acı çekiyorlar ve görünüşlerinde yanlış bir şey olmamasına rağmen görünüşlerinde hata buluyorlar.

Diyet yapan kişiler sağlıklı bir şekilde kilo vermek ister. Aşırı kilolu olduklarını biliyorlar ve bu konuda olumlu şeyler yapıyorlar. Yeme bozuklukları görüntü ile yönlendirilir. Yeme bozukluğu olan insanlar, yiyecek veya yiyecek eksikliği kullanarak yaşamlarını ve duygularını kontrol etmeye çalışıyorlar. Bu asla sağlıklı bir yaşam tarzı olamaz.

Zorlayıcı bir yiyici, yeme alışkanlıklarının normal olmadığının farkındadır. Genellikle, kompulsif aşırı yeme, erken çocukluk döneminde yeme alışkanlıklarımızı geliştirmeye başladığımızda başlar. Bu insanlar stresli durumlarla nasıl başa çıkılacağını ve bunun yerine yiyecekleri başa çıkma yolu olarak nasıl kullanacaklarını hiç öğrenmediler. Tipik olarak, yenenlere göre yüksek oranda kompulsif erkektir.

Bugün, hükümet istatistikleri çocukların% 33’ünün obez olduğunu göstermektedir. Biz bir millet olarak zorla aşırı yeme konusunda yeterince ciddiye almıyoruz. Gerçekte ne olduğu için kompulsif aşırı yeme tedavisi yerine diyet merkezleri ve sağlık spalarına odaklanıyoruz. Bu, katılımcıya gerçekten ihtiyaç duydukları yardımı vermez. Kompulsif aşırı yeme ölüme yol açabilecek çok ciddi bir sorundur. Terapi ve tıbbi danışmanlık içermesi gereken uygun tedavi göz önüne alındığında, bu durum aşılabilir.

Farklı beslenme bozuklukları olmasına rağmen, kompulsif aşırı yeme muhtemelen en yaygın olanıdır. Yaygın yeme bozuklukları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, bugün web sitemizi ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir