18 May, 2021

 Okul Otomatları: Çocuğunuz Neden Şişman?

Otomat Makinaları Öğrencileri Obez Yapıyor

Yüzleşelim, Amerika’daki çocuklar şişman. Aslında, bunların yaklaşık% 30’u obez! Bu obezite salgınına neden olan nedir? Suç nerede yatıyor? Çocukları kendileri suçlamak neredeyse adil değil; Ebeveynleri etrafta olmadığında akıllı yiyecek seçimleri yapmak için çok gençler. Peki ebeveynleri etrafta olduğunda ne olacak? Çocuklarınıza sağlıklı beslenme alışkanlıkları hakkında ne öğretiyorsunuz? Evde yapabileceğiniz en iyi şeyi yapabilir ve akşam yemeği saatinde çok yönlü, uygun şekilde paylaştırılmış bir yemek servis edebilirsiniz, ancak çocuklar günlerinin çoğunu, ne yedikleri ve ne kadar yedikleri üzerinde hiçbir kontrolünüz olmadığı okulda geçirirler. Hepimiz biliyoruz ki okul yemekleri dünyanın en sağlıklı yemekleri değildir. Dondurulmuş et ve nişasta içeren işlenmiş yemeklerde, çocukların uygun bir vücut ağırlığını korumak için ihtiyaç duydukları temel meyveler, sebzeler ve tam tahıllar yoktur. Çocuklar okulda yemek yiyebilecekleri başka nerede? Korkunç okul otomatları çocuklarınızı alıyor. para ve onları şişmanlatmak.

Abur cubur Yemenin Okulda Etkileri

Çocukların okulda abur cubur yemeleri için pek çok neden vardır. Sadece fiziksel sağlıklarını etkilemekle kalmaz, aynı zamanda zihinsel sağlıklarını da etkiler. Bir sürü boş kalori ve işlenmiş önemsiz şey yemek sizi doldurmaz ve enerjinizi yok eder. Çocuklar bu tür yiyeceklerden herhangi bir “değer” almıyorlar. Gün boyunca vücutlarını beslemez veya onlara performans göstermeleri için enerji vermez. Bir şeker acele ve hemen sonra bir şeker “yüksek” isteyen bırakarak bir şeker kazası var ve kısır döngü devam eder. Aynı tuzlu karbonhidrat yüklü atıştırmalıklar için de geçerlidir. Karbonhidratlar sadece şekere dönüşür ve bir çocuğun metabolizması üzerinde aynı etkiye sahiptir. Abur cubur diyeti de çocukların odak kaybetmelerine, halsiz hissetmelerine ve sınıfta ve testlerde kötü performans göstermelerine neden olur. Çok fazla abur cubur yerseniz ve yağ kan akışına girerse, kan dolaşımı yavaşlayabilir. Abur cuburların düzenli bir şekilde beslenmesi beyninize oksijen, besin ve protein eksikliğine neden olacağı için beyin kapasitesi de tehlikeye girebilir. Diğer etkiler arasında kalp hastalığı ve yüksek kolesterol bulunur. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu sağlık sorunlarının küçük bir çocuk olarak görülmesi, çocuğun yaşamı üzerinde uzun vadede büyük bir etkiye sahip olabilir. Bu sağlık sorunlarını düzeltmek, ilk etapta onlardan kaçınmaktan çok daha zordur. Şişman çocuklar şişman yetişkinlere dönüşüyor, bu yüzden Amerikalıların% 25’inden fazlası obez. Çocuklar olarak uygun beslenme alışkanlıklarını öğrenmek, bu çocukların yaşlandıkça sağlıklı kilo ve vücut yağ yüzdesini korumalarına yardımcı olacaktır. Okul otomatları çocukların sağlıklı beslenme tercihleri ​​yapmasına yardımcı OLMAZ.

Okullarda Satış Otomatları Neden Var?

Okullardaki otomat makinelerini kaldırırsanız, çocukların daha iyi yiyeceği çok açık görünüyor. Maalesef bu kadar basit değil. Okullarımız son derece yetersiz finanse ediliyor ve satış makineleri onlara operasyonel bütçeleri için ihtiyaç duydukları bir kar akışı sunuyor. 101.000’den fazla okulda her gün 30 milyondan fazla çocuğu besleyen Ulusal Okul Öğle Yemeği Programı kapsamında okullar devletten para alıyor. Ama bu yeterli değil. Öğrenci başına bir dolar, onlara sağlıklı bir yemek sağlamak için yeterli değildir. Bu nedenle okullar, öğrenciler için başka bir gıda seçeneği olarak otomatlar ekleyerek kafeterya tekliflerini destekliyor. Satış makinelerinin kar marjları çok yüksektir çünkü kâr oranı çok yüksektir. Ve öğrenciler, şeker ve karbonhidratların vücuttaki bağımlılık gücü nedeniyle otomatları tekrar ziyaret edecekler.

Okul Satışları İçin Mağazadaki Değişiklikler

Abur cubur tünelinin sonunda bir ışık var. Okul satış makinesi döneminin sonunu belirleyebilecek mevzuat oylamaya açıktır. Sağlıklı, Açlık Gerektirmeyen Çocuklar Yasası okullara daha fazla para kazandıracak ve Tarım Bakanının okullar için beslenme standartları oluşturmasına izin verecektir. Ebeveynler ve okullar da çocuklarımızın yeme alışkanlıklarında büyük rol oynayabilir. Okullar, abur cubur otomatlarını gönüllü olarak kaldırabilir ve / veya çocukların gün boyunca doldurmalarına ve odaklanmalarına yardımcı olacak beslenme seçenekleri sunan sağlıklı otomatlarla değiştirebilir. Ebeveynler, gerçek değişimin sizden gelmesi gerekiyor. Yeme şeklinizle başlayın. Çocuklar ne yediğinizi görürler ve sağlıklı yiyecekleri kendiniz yiyorsanız, beslenme tavsiyenizi dinleme olasılıkları daha yüksektir. Pizza yiyemez ve çocuklarınızın salata yemesini bekleyebilirsiniz. Çocuklarınızı sağlıklı yemekler pişirmeye dahil edin. Sürece ne kadar yatırım yapılırlarsa, genellikle sevmedikleri bir şeyi yemeleri daha olasıdır. Belki de en önemlisi, ebeveynlerin çocuklarına baskı yapması gerekir. okullarda gerekli değişiklikleri yapmak. Çoğu okul yöneticisi, otomatların kaldırılması için teşvik edilmezlerse, sadece otomatların kullanılmasına izin verecektir. Çocuklarınız için bir tavır alırsanız & # 39; sağlık, okullarda değişiklik yapmaya zorlanacak.

Hepimiz biliyoruz ki değişim yolunda çocuklarımıza geri dönebilmeleri için. Çok şişmanlar ve hata okullar ve ebeveynler için geçerli. Otomatlar, en önemli suçludur, çünkü çocuklarımıza sağlıklarından ve öğrenme yeteneklerinden ödün veren abur cubur tedarik etmeye devam ederler. Bu makineleri kaldırmak ve çocuklarımızın yaşam şansını artırmak için hem ebeveynlerden hem de okullardan değişiklik yapılması gerekiyor. Okul, kolej, mesleki yaşamları ve sağlıklarındaki başarıları buna bağlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir