20 April, 2021

 Teknoloji ve Çocukluk Obezitesi Arasındaki Bağlantı

Bugün, modern teknolojinin ortaya çıkmasından bu yana yaygınlaşan bir bilgisayar veya televizyon ve diğer elektronik aletler olmadan yaşamı hayal etmek zor, bizi ve çocuklarımızı doğanın ve dış mekanın tadını çıkarmak için çok az zaman bırakıyor. Çok uzun zaman önce, ebeveynler çocuklarını güneşin altında açık havada dolaşan veya ağaçlara tırmanan ve bugün dalmış kalacağı sanal bir dünya bulan çocuklarından biraz daha aktif kalanları görmekten çok zevk aldılar. Bu nedenle, teknoloji ve çocukluk obezitesi yakından ilişkilidir, çünkü şimdi gözlerimizi bilgisayar ekranına veya televizyon ekranına yapıştırmaya alıştık ve aksi takdirde farklı elektronik eğlence biçimlerine kapıldık.

Boob-Tüp Ve Daha Boob-Tüp

Çocuklarımızın hayatını devralan yeni yaşam tarzı, egzersiz yapmaları, dışarı çıkmaları ve başka türlü aktif kalmaları için çok az zaman bırakıyor ve ebeveynlerimizin yıllar önce zevk aldığı yaşam tarzından çok uzak. Çocuklarımızın alıştığı hareketsiz yaşamın yanı sıra, teknoloji ve çocukluk obezitesi yakından iç içe geçmiş ve sağlığımızla ilgili endişemiz de boob tüpünün önündeki yaşam tüm çocuklarımızı almaya devam ettikçe arkaya çekilmiştir. Sağlık pahasına zaman.

Bu nedenle, teknoloji ve çocukluk obezitesinin neden el ele gittiğini anlamak zorunludur ve yakın geçmişte çocuk obezitesinin üç kattan fazla arttığı göz önüne alındığında, sorun aslında salgın oranlara ulaşmıştır ve Çocuklarımızın tüm zamanlarını televizyon veya diğer elektronik cihazların önünde geçirmelerine izin verdiğimiz için şimdi evlerimizde obezite üretiyoruz gibi görünüyor.

Gerçek şu ki, biz ve çocuklarımız saatlerce televizyon seyrederken veya bilgisayarda çalışırken veya video oyunları oynarken hareketsiz kaldığımızda, egzersiz yapmayı ihmal ediyoruz ve soda ve hızlı yiyeceklerden oluşan bir diyetle daha önce hiç olmadığı gibi obezite üretiyoruz. Bu nedenle, teknoloji ve çocukluk obezitesi çocuklarımızın daha fazla yemek yemesine, daha az egzersiz yapmasına ve günümüzde sadece daha fazla obez çocuğa hizmet eden bir kokteyl olan yerleşik yaşam tarzlarını yaşamasına neden oluyor.

Kuşkusuz, obeziteye katkıda bulunan başka faktörler de vardır, ancak televizyon, teknoloji ve çocukluk obezitesinin sağlığımızın zararına nasıl bir araya geldiğinin en iyi örneğidir. Televizyona yapıştırılmış kalmak, aşırı yeme ve ardından sağlıksız bir yaşam tarzına odaklanan egzersiz eksikliği anlamına gelir ve böylece çocuklarımızda obezite insidansını artırmaya katkıda bulunur.

Televizyon ve bilgisayar, teknolojinin ve çocukluk obezitesinin çocukları kendileri için kötü olan şeyleri nasıl yaptığını gösteren başlıca örneklerdir ve çocuğunuzun obez olmamasını istiyorsanız, onu çok fazla televizyon izlemekten vazgeçirmelisiniz, bu da önemli bir nedendir çocuklar obezleşir ve ayrıca obeziteyi ele alınması gereken bir sağlık problemi olarak ele almak ve obeziteyi sadece çocuğun görünüşüyle ​​ilgili bir problem olarak görmemek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir