20 April, 2021

 Hobiler ve İlgi Alanları – Sizin İçin En İyi Hobi

Yaşam tarzınıza lezzet katmanın bir yolunu mu arıyorsunuz?

Bizi her gün çevreleyen birçok hobi ve ilgi alanı var. Zanaat hobileri, aşırı hobiler, eğlenceli hobiler, dünya hobileri, büyük hobiler, aksiyon hobileri var. Hobileri tanıdık, sıradışı veya garip, benzersiz ve popülerdir. Dünyanın ortasında bir hobi lobisi gibidir.

Yeni hobilerin farkında mısınız?

Hobi insanlarının el yapımı eserlerini tasarlamalarına veya hobi kitlerini monte etmelerine yardımcı olmak için yeni minyatür hobi araçlarıyla teknik, otomotiv ve uzay çağını içeren yeni hobiler.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla hobi listesi var mı? Kim olduğunuzun kişisel bir listesini yapın. Ne yapmak istersin? Ne yapmaktan hoşlanmıyorsun? ne yapmayı seversin? Ve ne yapmayacağınızı.

Sevmek ve sevmek, farklı şeyler ifade eden iki kelimedir. Benim için bir şeyi sevdiğimde onunla birlikte gelen her şeyi kabul ediyorum ya da taahhüt ediyorum. İyi ya da kötü onunla yaşayabilirim. Öte yandan bir şeyi sevdiğimde, aşk bittiğinde proje de öyle olduğunu keşfettim.

Bir araya getirmenin en zor listesi … ben kimim? Bu zordur çünkü birçok kez aslında çeşitli nedenlerle kim olduğumuzu bilmiyoruz. Belki başkalarıyla meşgul olursunuz ve kimlik kaybını keşfedersiniz. Belki de kim olduğunuzu öğrenmek için kendinize hiç ilgi göstermediniz.

Hobiler kendimizi keşfetmeye veya yeniden keşfetmeye yardımcı olur, çünkü bir hobiye hayat vermek için bilgi, beceri ve yeteneklerinizi kullanmanız gerekir. Çoğu zaman hobileriniz ve ilgi alanlarınız kişisel yaratıcı dünyanızın ötesine geçer. Hobilerin ve ilgi alanlarının bir listesini yapın.

Bu noktayı vurgulamak için kısa bir hikaye anlatmama izin verin. Minyatür bitkiler yapan bir arkadaşım var. Onlara bakıyorum ve sevimli, ama bu tür hobi beni ilgilendirmiyor. Ancak, o benim arkadaşım olduğu için, bana mini bitkilerini nasıl yaptığını anlatmasına izin verdim.

Bitkilerine nasıl hayat verdiğini gösterirken yüzü heyecanla aydınlanıyor. Dünyası heyecan verici. Ancak dünyası da bir gerçekliğe sahiptir, çünkü bu ağaçları ve yaprakları bebek evlerine, demiryolu tren sahnelerine ve diğer minyatür yaratımlara yerleştirirken diğer yetişkinleri ve çocukları bitkilerinden memnun eder.

Bir hobinin öncelikle kişisel ödüller için hoşlandığınız bir şey olduğunu keşfedeceksiniz. Bu nedenle, kişilik tipiniz nedir? Halka gösterdiğiniz kişi değil, içindeki gerçek kişi.

Örneğin, kamp gezisinde arkadaşlarınıza katılmaya davet edildiğinde dışarıda keyif aldığınız diğer insanlarla iletişim kurabilirsiniz; başka bir yerde olmak için başka düzenlemeler yaparsınız.

Arkadaşlarınızın şirketinden hoşlanıyorsunuz, ancak ilginiz değişti. Kamp yapmak sizin hobiniz değildir, ancak evde hava olmak motosikletinize bir tasarım fırçalamak tercihinizdir. Bir hobi bulmayı kendiniz için bir macera haline getirmek için kişilik listesi yapmanın nedeni budur.

İş, eğitim ve yaşam tarzı çıkarlarımızın yavaş veya hızlı bir şekilde nasıl değişebileceğini fark etmeye başladınız mı? Aynı şekilde hobilerimiz ve ilgi alanlarımız da aynı tempoya dönüşüyor. Hayat heyecan verici! Ya da hayatınız heyecan verici değilse bir hobi ile uyanın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir