20 April, 2021

 Çocukluk Çağı Obezitesi: Gözden Kaçan Salgın

Toplum sağlığı hem vatandaşlar hem de politikacılar tarafından gözden kaçan çok önemli bir konudur. Sağlık sorunlarımıza çare ve çözüm bulmak için hükümet yetkililerine güveniyoruz, ancak bu sorunların kaynağına bakmıyoruz. Toplum sağlığında bir değişiklik yapmak istiyorsak, sorunun özüne bakmalı ve üçüncül önleme tekniklerinden ziyade birincil önlemeye odaklanmalıyız. Toplum sağlığı sorunlarımızın çoğunluğu önlenebilir hastalıklar olduğundan, bunları önlemek için sebebi ortadan kaldırmalıyız.

Çocukluk çağı obezitesi sürekli artıyor ve bu konuda hiçbir şey yapamadık. Elbette çocuklarda obezite oranını azaltmak için çok sayıda girişimde bulunulmuştur, ancak bu girişimler daha çok ikincil ve üçüncül önlemeye odaklanmıştır. Obezitenin etkilerini tersine çevirmeye çok fazla odaklanıyoruz ve ilk etapta obeziteyi önlemeye yeterince zaman ayırmıyoruz. Topluluğumuza obez olduklarında girdikleri sağlık riskleri hakkında bilgi verirsek, onlara nasıl önleyebileceklerini öğretebiliriz.

Çocukları değil ebeveynleri hedeflemeliyiz. Ebeveynler çocuklar için yiyecek kaynağıdır ve genç yaşta bu önlenebilir hastalıkların daha sonra yaşamda ortaya çıkmaması için uygun şekilde beslenmeleri ve aktif olmaları gerekir. Okuldaki beden eğitimi daha aktif ve daha az isteğe bağlı olmalıdır. Aslında öğrencilerin kendi aralarında serbestçe dolaşmasına izin vermek ve aktif olup olmadıklarını seçmek yerine beden eğitimi öğretmeliyiz.

Bir çocuk sağlığını çevreleyen yaşam kararları veremez ve yetişkinler olarak toplumlarımızdaki çocukların en iyi sağlık durumlarında olduklarını garanti etmeliyiz. Yoksul topluluklar, sağlıklı yaşam tarzlarını orta sınıfta yaşama yeteneğine sahiptir, ancak nasıl yapılacağını anlamadan, sağlık durumlarının finansal durumlarına neden olurlar. Topluluk liderleri, ebeveynlerinin çocuklarını sağlıklı tutabilmeleri için aramaları için seçenekler sunmalıdır. Toplum sağlığı grupları, faaliyetleri ve hatta bir park bile yardımcı olacaktır.

Çocuklarımızı evden ve bahçeye çıkarabilirsek, ilerleme kaydediyoruz. Çocukluk çağı obezitesini azaltarak, felç, yüksek tansiyon, diyabet, kanserler ve kalp hastalıkları olasılığını önleyebiliriz. Tüm bu önemli konular obezite ile bağlantılıdır ve oranlarımızı düşürmek için bir şeyler yapılmalıdır. Obezite 1980’de% 7’den 2012’de% 18’e yükseldi. Bu, gelecek nesillerimizle tırmanmak için iyi bir merdiven değil. Yetişkinler dahil Amerikalıların yaklaşık 1 / 3’ü obezdir ve bu daha da ezicidir.

Obezite Ve Sağlık Sorunu

Obezite Ve Sağlık Sorunu

Sorun, obez olduklarını bilmeyen veya obezitenin sadece daha uygun insanların daha az uygun insanlar olarak adlandırdığı bir kelime olduğunu düşünmeyen insanlarda yatmaktadır. İnsanlara neden obez olarak sınıflandırıldıklarını ve obezite ile ilişkili sağlık risklerini açıklamalıyız. Çoğu insan obeziteyi duyar ve bunu bir hakaret olarak düşünür. Başkalarına obez olduklarını söylemekten korkuyoruz çünkü kulağa acı veriyor ve ebeveynlere çocuklarının obez olduğu söyleniyor. Maddenin gerçeği obezite burada ve yükseliyor. Gerçekleri şekerlemenin hiçbir yolu yoktur. Önemli bir konu gibi davranmaya devam edebiliriz ve yıllar geçtikçe oranlar artmaya devam eder.

Çocuklarda yüksek tansiyon veya aşırı kilo ile ilişkili başka bir hastalık olmamalıdır. Öncelik yapmaya başlamadan önce bu sorun değişmeyecek. Bunun toplum sağlığımızdaki en önemli sorun olduğuna inanıyorum çünkü insanlar çocukluk obezitesini ebeveynlerin etrafında yetiştirmenin sonucundan korkuyorlar. Daha sağlıklı yiyecekler yemek ve aktif olmak için zengin veya aşırı zengin olmanız gerekmediğini belirtmek de önemlidir. Ebeveynler çocuklarının yaşamlarına daha fazla dahil olmalı ve onları günlük olarak daha aktif olmaya teşvik etmelidir. TV süresini kısıtlayın ve dışarıda geçirilen süreyi artırın. Çocuklarınızı beslerken daha iyi yiyecek seçenekleri yapın. Ebeveynlere beslenme ve zindeliğin önemini ve neden onlar için önemli olduğunu öğretin.

Bunlar, toplumlarımızda daha iyi olmak için geri dönüş yapmamıza yardımcı olabileceğimiz yollardır. Şimdi değil sonrakine odaklanmalıyız. Grip mevsimi geldiğinde, virüsün açıklanmasından haftalar önce grip aşıları alırız. Aşı yapıyoruz çünkü grip almamızı engelliyor. Grip virüsü bulaştıktan sonra grip aşısı yapmanın bir yararı yoktur. Tıpkı bu doğru olduğu gibi, obezite için de geçerlidir. Hastalığın çocuklarımızı etkilemesini önlemek için elden önce gerekli adımları atmalıyız.

Hızlı Yemek Yemenin 6 Olumsuz Etkisi” yazımıza da göz atnak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir