20 April, 2021

Fitness Yaşam Tarzının 3 Faydası

Bir fitness yaşam tarzı, aerobik kapasitenizi, kas gücünüzü ve dayanıklılığınızı, esnekliğinizi ve vücut kompozisyonunuzu geliştirmenize yardımcı olan günlük egzersiz ve beslenme rejimi olarak tanımlanır. Bir fitness yaşam tarzı geliştirmenizin birçok nedeni var, ancak 3’ün özellikle önemli olduğuna inanıyorum:

1. İyiye Giden Sağlık ve Azalan Hastalık Riski . Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine (CDC) göre, her üç Amerikalıdan ikisi aşırı kilolu ve üçte biri klinik olarak obez. Bu obezite ABD genelinde yaygındır 2009 yılı itibariyle 49 eyalette obezite prevalans oranları% 20’den fazladır (Colorado yalnız istisnadır). Aşırı kilolu gençlerin sayısı 1980’den bu yana üç kattan fazla artmıştır. Bu, en azından kısmen, egzersiz eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Amerikan Spor Hekimliği Koleji’ne (ACSM) göre, tüm Amerikalıların yarısından azı önerilen miktarda egzersiz yapıyor (çoğu günde yaklaşık 30 dakikalık ortalama fiziksel aktivite). % 25 hiç egzersiz yapmıyoruz. Hareketsiz bir yaşam tarzı, obezite ve birçok ölümcül hastalık arasında doğrudan bir bağlantı olduğu için bunun sağlığımız için önemli etkileri vardır. Özellikle, aşırı kilolu ve obez insanlar hipertansiyon, yüksek kolesterol, Tip 2 diyabet, koroner arter hastalığı, inme, safra kesesi hastalığı, osteoartrit, bazı kanserler (endometriyal, meme ve kolon), uyku apnesi ve solunum problemleri için daha büyük bir risk altındadır. CDC ve Ulusal Sağlık Enstitüleri tarafından yapılan 2005 tarihli bir araştırma, obezitenin her yıl 100.000’den fazla Amerikalıyı öldürdüğünü bildirdi. Bu nedenle, bir fitness yaşam tarzının en büyük yararı, iyileştirilmiş sağlık ve potansiyel olarak daha uzun bir yaşamdır.

2. Geliştirilmiş İş Performansı . Evet, formda ve sağlıklı olmak iş performansınızı artırabilir ve sizi ve işvereninizin tasarrufunu sağlayabilir. ACSM tarafından bildirilen 2005 tarihli bir çalışmada, araştırmacılar işçiler şirket spor salonunu kullandıklarında daha üretken olduklarını ve iş arkadaşlarıyla daha iyi anlaştıklarını keşfettiler. Zihinsel ve kişiler arası performans, zaman ve çıktı taleplerini yönetme kabiliyeti, egzersiz günlerinde çok daha yüksekti. Buna ek olarak, diğer çalışmalar, kurumsal egzersiz programlarının daha düşük sağlık maliyetleri, devamsızlık ve stres ve daha yüksek moral ve üretkenlik ile ödeme yapabileceğini göstermiştir.

3. Artan Psikolojik ile İyi Olma Durumu. Çeşitli çalışmalar, egzersiz yapan kişilerin egzersiz yapmayanlara göre daha az depresyon, öfke, güvensizlik ve stres yaşadıklarına dair kanıtlar göstermiştir. Buna ek olarak, bir fitness yaşam tarzı yaşayanlar, gelişmiş ruh hali, artan benlik saygısı, artan kişisel memnuniyet, gelişmiş vücut imajı, artan enerji ve fiziksel yeteneklerine artan güven yaşama eğilimindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir