18 April, 2021

Keto yolculuğu BÖLÜM 1. Bu resim çekerken en ağır halimde çekildi …


Keto yolculuğu BÖLÜM 1.
Bu resim, 2011 yılında 39 yaşında 245lbs olan #baitcar’ı çekerken en ağır halimde çekildi.
Bundan sonra 3 yıl boyunca yoyo diyetleri yaptım. 10 ila 15 pound kaybetmek ve her zaman geri kazanmak. Hep hayal kırıklığına uğrar. Daima başarısız. Her zaman yorgun. Her zaman tıbbi sorunlar olduğunu hissettim. Egzersiz yapmak istemedi ve koşmaktan nefret etti. Piramit besin grubunu takip etti ve hiçbir şey sürdürülebilir görünmüyordu.
2013 yılında doktorlarım yapabildikleri tüm testleri yaptılar. Öngörüler? Kilo vermek. Kolesterolünüzü düşürün. Dengeli beslenin. Yağlardan uzak durun. Haftada 4 kez egzersiz yapın. Tüm standart hat. Oh ve Uyku Apenanız var, geceleri nefes almayı bırakıyorsunuz, bu yüzden bu CPAP makinesini yanınıza alın ve yeni gecelerinizin tadını çıkarın.
CPAP’i birkaç hafta denedim. Alışamadım. Böyle yaşamak istemedim, 41 yaşındaydım ve bıkmıştım.

Doktoruma Uyku Apnesine yardımcı olmak için başka hangi seçeneklerin olduğunu sordum … O, 2. Geceleri kullanılacak diş tepsisi veya ameliyat. Boğazınızdaki her şeyi çıkardıkları uzun ameliyata karar verdim. Hatta uvulayı (boğazınızın arkasında aşağıya doğru sarkan küçük doohickey) çıkarırlar. Kendi kendime dedim, eğer bunu yaptırırsam, ben de kilo vereceğim, hayatımı geri alma zamanı gelmişti. 3 kızım var ve bana # yatırım yapamadığım için onların yanında olmayacağıma lanet olsun.
Ameliyatımdan yaklaşık 6 hafta önce HFLC’ye (keto) rastladım ve kapsamlı okuma ve araştırma yaptım. Ekstra teşvik için, kendime ameliyattan sağ çıkıp çıkmayacağımı söyledim (daha sonra ölen bir iş arkadaşımı tanıyordum) ve 50 lbs kaybedersem büyük bir dövme yaptıracağım!

Yolculuğum başladı. ..
.
.
.
#baitcar #overweight # cpap #keto #ketones #lowcarb #homegym #gym #ketosis #ketogenicdiet #hflc #ketosnacks #ketolife #ketofood #lifting #weightlifting #highfat #highfatlowcarb #lifestyle #healthylifestyle #myowndestiny #homegym #gym #ketosis #ketogenicdiet #hflc #ketotesting #workingout #workinprogress #beyourownhero # anlatılarSource

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir